WhatsApp Image 2020-08-05 at 23.39.39

Filiz Gültekin Tırtır

Liseyi İçel Anadolu Lisesinde bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. İç hastalıkları uzmanlık eğitimi Fatih Sultan Mehmet Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tamamladım. “Diyabetik Ketoasidoz ve Hiperglisemik Hiperosmolar durumda hastanede kalış sürelerini etkileyen faktörlerin irdelenmesi” isimli tezimle uzmanlık eğitimini tamamladım.

 

2010 yılında devlet hizmet yükümlülüğü görevini yapmak üzere Silifke Devlet Hastanesi’ne atandım. Burada iç hastalıkları uzmanlığı yaparken aynı zamanda Başhekim Yardımcısı olarak görevini yürüttüm.

 

Bir buçuk yıl sonra İstanbul’a dönerek çeşitli kurumlarda İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yaptım.

 

Halen Medipol Üniversitesinde Tıp Tarihi ve Etik kürsüsünde doktoraya başladım. Halen bu programa devam etmekteyim.

 

Bu süreçte Türkiye’de ilk kez başlayan ve tam 1 yıl süren Fonksiyonel Tıp Eğitimlerini tamamladım. Devam eden süreçte Fitoterapi, Aroma Terapi, Bilişsel Davranış Terapi, EMDR, Psikobiyoloji eğitimleri aldım.

 

Dahiliye uzmanlığı üzerine aldığım Fonksiyonel Tıp Eğitimi zaten insan vücuduna genel bir yaklaşıma sahip olan iç hastalıkları pratiğime büyük değer katmıştır. Halen insanı bedenen ve ruhen anlamak için okumaya, eğitimler almaya ve öğrendiklerimi hastalarımın şifa bulması için paylaşmaya devam etmekteyim.

Open chat
Whatsapp İletişim Hattı